• La Veu del PV al Facebook
  • La Veu del PV al Twitter
  • La Veu del PV al Google +
  • RSS
  • contacte
Dimecres, 29 de març

La Veu del País Valencià

EspaiCívic

publicitat

Dijous, 16.2.2017 16h00

L’IES Abastos i el Col·legi María Auxiliadora a la fase final de la #Lligadedebat


Comentaris Comenta-ho    
   
Dolent Fluix Bo Molt bo Fabulós (1 vòte)
carregant Carregant

Aclariment

Els textos de participació no passen per correccióEtiquetes
Escola Valenciana

L’IES Abastos i el Col·legi María Auxiliadora passen a la fase final de la #Lligadedebat del dissabte a València

-Quatre equips amb 20 participants en el segon dia de la #Lligadedebat corresponent a la demarcació de la Universitat de València.

La segona jornada local eliminatòria de la Lliga de Debat de Secundària i Batxillerat celebrada al Centre cultural la Nau ha reunit quatre equips competidors formats per 20 estudiants i estudiantes. El dissabte 18 de febrer els grups classificats es disputaran la final i l’equip guanyador representarà a la Universitat de València en la final absoluta, que tindrà lloc a la Universitat Pompeu Fabra els dies 28, 29 i 30 d’abril.   

Els dos equips participants que han superat aquesta fase són l’IES Abastos de València i el Col·legi María Auxiliadora d’Algemesí. El jurat de la Lliga de Debat, format per Ruth Mestre, Emili Gascó i Raquel Vanyó, ha valorat destreses com la qualitat del discurs, la presentació d’una tesi sòlida, la capacitat de detectar febleses en l’equip contrari, la refutació adequada, l’originalitat i la coherència en l’exposició d’idees, l’exemplificació, la varietat discursiva i la riquesa del llenguatge, entre d’altres habilitats.

L'IES Sedaví, l'IES Bocairent, el Col·legi María Auxiliadora d’Algemesí i l’IES Abastos de València, han sigut els quatre centres que han debatut en la segona jornada de la Lliga de Debat, organitzada per Escola Valenciana i la Xarxa Vives. Un total de 20 alumnes han exposat els seus arguments entorn del tema d’actualitat Els animals tenen drets?, tot assumint el rol a favor o en contra producte del sorteig previ a les intervencions.
 Durant aquests dos dies de la fase local eliminatòria de la Universitat de València s’ha comptat amb la participació de 40 estudiants i estudiantes, organitzats en 8 equips.  

Divendres 17 de febrer: fase eliminatòria local
 
Debat Equip Equip
Nové Escola la Masia Florida Secundària
Desé La nostra escola comarcal Florida Secundària
Onzé Escola la Masia La nostra escola la comarcal

Passaran a la següent fase els equips que obtinguen les dos millors puntuacions (equips C–D, equip C millor puntuació, equip D segona millor puntuació).
 
Dissabte 18 de febrer: fase eliminatòria local
 
Debat Equip Equip
Primer: semifinal 1 A F
Segon: semifinal 2 C D
Tercer: semifinal 3 E B
Tercer: final Millor puntuació 1 Millor puntuació 2

La fase final tindrà lloc el dissabte 18 de febrer a les 9’30 hores al Centre cultural la Nau. La competició es disputarà entre els equips guanyadors de les dues convocatòries celebrades els dies 15 i 16 de febrer: l’IES les Porçons, el Col·legi Parroquial Sant Josep, l’IES Abastos, el Col·legi María Auxiliadora, i els dos equips que es classifiquen demà.

         
 

Lectures 100 lectures   comentari Comenta-ho   Enviar article Envia
  • Meneame
  • Technorati
  • Delicious
  • Facebook
  • Twitter
  • Google


publicitatComentaris


No hi ha cap comentari
Comenta

El comentari s'ha enviat correctament

  Previsualitza

La direcció de La Veu del País Valencià es reserva la no publicació d'aquells comentaris que pel seu contingut no respectin les normes bàsiques d'educació, civisme i diàleg.
publicitat

Perfil

publicitat


Pelicules en televisió